Single Blog Title

This is a single blog caption
17
Dec

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów


—–
Blizny czy rozstępy, szpecą każde ciało, a zwłaszcza w przypadku kobiety są elementem niepożądanym. Same rozstępy są najczęściej efektem popękanych włókien kolagenu i elastyny wskutek nadmiernego ich rozciągnięcia . Sprzyja temu ciąża, nadmierna waga, szybki wzrost organizmu. Większość pań jednak nie decyduje się na wykonanie odpowiedniego zabiegu z obawy, że finansowe konsekwencje oraz ból podczas zabiegu będzie ponad ich siły. Zanim jednak stanowczo wykluczymy zastosowanie odpowiednich zabiegów, Warto dokładnie dowiedzieć się co znaczy laserowe usuwanie blizn i rozstępów ? jak wygląda, ile kosztuje i czy jest bezpieczne.

Trudno ocenić sam koszt laserowego usuwania blizn, gdyż jest on skorelowany z zakresem prac, jakie musi wykonać pracownik gabinetu, czyli wielkością samych blizn i ich ilością. Ceny za ten zabieg kształtują się nawet od stu do tysiąca złotych. Dokładne wyliczenie przedstawi nam pracownik kliniki, który oceni, jak mocno należy zaingerować w ciało i ile spotkań, powinno wystarczyć, aby całkowicie usunąć szpecące nas zmiany skórne.

Samo usuwanie blizn za pośrednictwem lasera oznacza wykorzystanie głęboko emitowanego światła, które precyzyjnie penetrują komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Dzięki tej nowoczesnej technologii można skutecznie usunąć blizny. Niektóre urządzenia laserowe działają na zasadzie frakcyjnej fototermolizy. To decyduje o wysokim efekcie zastosowania lasera. Następuje tutaj wygładzenie skóry, poprawę jej wyglądu, spłyceniu blizn głębokich, poprawie napięcia oraz kolorytu skóry. Dodatkowo zastosowanie lasera, bardzo znacząco wpływa na produkcje nowych i elastycznych włókien kolagenowych. Pozwala to na uzyskanie lepszego napięcia oraz liftingu skóry. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a dodatkowo można zastosować podczas stosowania lasera maści znieczulające, które zapewnią nam absolutny komfort przy zabiegu. Cena zabiegu zależy od wielkości blizn i rozstępów oraz od ilości impulsów emitowanych przez laser w trakcie zabiegu. Zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym wykonuje resurfacing skóry, głęboką regenerację. Energia lasera w postaci mikrowiązek światła w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się powoduje tworzenie się nowej tkanki .Efektem tego jest zdrowsza i młodziej wyglądająca skóra. Do zabiegu możemy dołączyć stosowanie naprawczego serum , które wspomoże regenerację skóry. Laser frakcyjny jest również wspaniałym zabiegiem na zmarszczki mimiczne. Przebudowuje skórę i wygładza. Nieablacyna metoda lasera frakcyjnego nie utrudnia funkcjonowania codziennego, ponieważ nie powoduje złuszczania naskórka a jedynie jego przebudowę. Metoda ta jest lepsza od tradycyjnych sposobów usuwania blizn, gdyż daję przede wszystkim lepsze efekty, a skóra goi się zdecydowanie szybciej. Pamiętać należy jedynie o tym, aby bezpośrednio po zabiegu unikać kontaktu leczonej skóry ze słońcem i regularnie stosować przez czas zalecony przez klinikę maści regenerujące, które charakteryzują się wysokim filtrem. Efekty zabiegu to:

– odmłodzenie skóry
– redukcja zmian pigmentowych
– redukcja zmarszczek
– lifting skóry
– redukcja blizn i rozstępów
–  rozjaśnienie skóry i przebarwień

Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona. Taki stan może utrzymywać się do 3 dni. W tym czasie nie zalecamy stosowania makijażu i środków drażniących. Zabieg wykonujemy w serii 3-4 co 2 tygodnie lub co miesiąc o ile oczywiście nie istnieją przeciwwskazania do samego przeprowadzenia zabiegu.

Leave a Reply

Facebook