Single Blog Title

This is a single blog caption
zabiegi dla mężczyzn wpis blogowy
21
Mar

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Salony kosmetyczne w większości przypadków są zdominowane przez kobiety – zarówno jeśli chodzi o kadrę pracowniczą, jak i klientelę. Statystyki z 2018 roku wskazują, że do salonów kosmetycznych umawia się na wizyty jakieś 12 proc. panów. Ich liczba się zwiększa, ponieważ wielu mężczyzn wie, jak ważne jest dbanie o dobry wygląd. Dlatego salony mają  ofertę zabiegów  dedykowanych  dla mężczyzn.

 


Specyfika skóry męskiej 

Skuteczne zabiegi kosmetyczne dla panów powinny być nieco inne niż u kobiet, ponieważ skóra ma inne wymagania. Przede wszystkim jest ona grubsza i mocniejsza o 25 proc. od skóry kobiecej. Cechuje się większą szorstkością i odpornością na zranienia, wolniej się starzeje niż skóra pań, ale ulega pewnym podrażnieniom.

 

Problemy męskiej skóry 

Skóra Panów  podobnie jak kobiet narażona jest na wiele mankamentów, którym możemy  zaradzić stosując odpowiednią pielęgnację.
Najczęstsze problemy skórne u mężczyzn to:
? zaskórniki,
? rozszerzone pory,
? nadmierne przetłuszczanie się skóry,
? nadmierne przesuszenie się skóry,
? rumień na twarzy,
? głębokie bruzdy i zmarszczki,
? pękanie naczynek krwionośnych zwłaszcza w obrębie nosa,
? wiotkość skóry.
Panowie często walczą z trądzikiem. Ich skóra może nadmiernie tracić wilgoć, głównie przez niedostateczne nawilżenie, przez co zwiększa się jej wrażliwość, naskórek zaczyna się łuszczyć, co może prowadzić do występowania rumienia i nadwrażliwości.

 

Proponowane panom zabiegi kosmetyczne

Większość mężczyzn podchodzi zadaniowo do kwestii swojego wyglądu. Jeśli pojawiają się problemy skórne u mężczyzn, warto byłoby, aby odwiedzili  gabinet kosmetyczny, gdzie uzyskają profesjonalną pomoc. Na wiele problemów skórnych kosmetyczki mają gotowe rozwiązania. Skuteczne zabiegi kosmetyczne dla panów mogą obejmować:
? zabiegi laserowe, pozwalające na natychmiastowe zamykanie naczynek włosowatych;
? peelingi chemiczne, które wyrównują strukturę skóry;
? peelingi chemiczne  oraz mechaniczne oczyszczające skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń, martwego naskórka i sebum.
Oprócz tego dla panów przeznaczone są profesjonalne zabiegi regeneracyjne, takie jak Energy for Men – Energy Express. To zabieg stosowany w celu odświeżenia zmęczonej cery , dotlenienia, wzmocnienia oraz odżywienia aktywnymi składnikami , tj. krzem organiczny, wit. C, kwas hialuronowy , woda termalna, naturalne olejki esencjonalne.
Dla głębokiego nawilżenia męskiej skóry warto wykorzystać zabieg nawilżający dla panów Hydra Intense for Men. Polega on na zastosowaniu intensywnych składników nawilżających  przy użyciu profesjonalnej aparatury do wtłoczenia ich głęboko w skórę. Efektem zabiegu jest nawilżenie, wygładzenie, rozświetlenie skóry .

 

Pielęgnacja domowa

Oprócz zabiegów gabinetowych, które zalecane są panom co najmniej raz w miesiącu, warto korzystać z pielęgnacji domowej, aby wydłużyć efekty  oraz zapobiegać problemom . Ważne jest, aby panowie stosowali dedykowane dla siebie kosmetyki, np. z linii MEN firmy Skeyndor, które pozwalają na utrzymanie równowagi skóry męskiej.

 

Leave a Reply

Facebook