Single Blog Title

This is a single blog caption
28
Oct

Epilacja Laserowa – skuteczne usuwanie włosów!

Epilacja Laserowa jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Usuwanie zbędnych włosów tradycyjnymi metodami staje się często niekomfortowe i uciążliwe, a skóra szorstka i podrażniona. Laserowa epilacja pozwala na trwałe usunięcie włosów,dając  nam komfort  zapomnienia o problemie. Jesień jest dogodną porą roku na tego typu zabiegi dlatego warto o nich pomyśleć.

JAK DZIAŁA LASER?

  Specjalne głowice lasera emitują energię , która pochłania jest przez melaninę zawartą w łodydze włosa oraz hemoglobinę i oksyhemoglobinę  w naczyniach krwionośnych znajdujących się w mieszku włosowym czyli macierzy włosa. Za żywotność komórek włosa  odpowiada  dotlenienie, odżywienie , unerwienie macierzy .  Działanie energii lasera ma więc  na celu pozbawienie funkcji odżywczych  macierzy  aby włos nie odrastał.
W naszym Salonie pracujemy na  LASERZE MEDIOTAR NEXT PRO.


ZALETY LASERA MEDIOSTARA NEX PRO

Mediostar Next Pro to innowacyjny laser do usuwania włosów. Dzięki zaawansowanej technologii m.in. dostępnym pięciu zróżnicowanym głowicom zabiegowym .Najpopularniejsza głowica STD stanowi unikalne połączenie 2 długości fali 810 i 940 nm emitowanych jednocześnie (tzw. Simultaneous Dual-Wavelength Emission), które ? aktywnie pochłaniane przez melaninę i hemoglobinę ? bezboleśnie usuwają owłosienie nawet do fototypu VI. 940 nm daje większą gwarancję sukcesu, przy pracy z pacjentem o jasnej skórze i cienkim blond włosie, ze względu na dużą absorpcję i dobre powinowactwo do oxyhemoglobiny. Głowica HP z kolei idealnie nadaje się do zabiegów z siwym i rudym włosem. Nowością są dwie głowice XL, w wersji S oraz L, które umożliwiają jeszcze szybszą i dokładniejszą pracę. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też głowica ALEX ? pierwsza na świecie kontaktowa głowica aleksandrytowa. 755 nm to najlepsza długość fali do efektywnego i bezbolesnego usuwania owłosienia przy typowym polskim fototypie.

Czym jeszcze odróżnia się ten laser, gdybyśmy go porównali z  laserem do depilacji? Na rynku każdy znajdzie dziś niejedno urządzenie do depilacji laserowej. Co ważne w przypadku lasera Mediostar Next Pro ? wysoka moc pracy lasera ? do 2,400 Watt ? skraca serię do 4 – 6 zabiegów. Z kolei chłodzenie ogniwem Peltier?a 360 stopni, wokół pola roboczego sprawia, że komfort bezbolesnej  epilacji jest zawsze na najwyższym poziomie.


WYKONANIE ZABIEGU EPILACJI LASEROWEJ

Zabieg wykonujemy po wstępnym przeprowadzeniu wywiadu z klientką/ klientem , wykluczeniu przeciw wskazań oraz podpisaniu zgody.
Okolica zabiegowa powinna być pozbawiona włosów.
Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny.Skóra może być delikatnie podrażniona przez 30 min- 1 godziny.
Po epilacji laserowej nie wolno się opalać, wykonywać depilacji woskiem, stosować kremów i peelingów z retinolem , kwasami.Te zalecenia obowiązują również przed zabiegiem.
Zabiegi wykonujemy co miesiąc, w serii 4- 6 w zależności od rodzaju włosów i koloru skóry.


OKOLICE ZABIEGOWE

Najczęściej wykonywane  zabiegi obejmuja :twarz ( broda, baki, wąsik), pachy, bikini zwykłe i brazyliskie, nogi z rozgraniczeniem na łydki i uda, klatka piersiowa i plecy u panów. Włosy możemy usunąć również z innych okolic na prośbę klienta.


EFEKTY EPILACJ LASEROWEJ

Najczęściej efekty są w pełni zadowalające. W niektórych przypadkach wykonujemy dostrzały na pojedyńcze włosy.  Warto wykonać również  raz na jakiś czas zabieg przypominający

Leave a Reply

Facebook